Logo   ekonomicka správa       home
email
 
kameny
menu

 

Vlastníte byt ve společenství vlastníků?

Jste členem výboru nebo předsedou?

Stačí pár kliknutí a budete mít černé na bílém, jak je na tom vaše společenství vlastníků, pokud jde o plnění základních povinností stanovených zákonem.


Kolik jste investovali do koupě svého bytu? Dva, tři, pět milionů? ...slušná částka na to, abyste měli jistotu, že je o  vaši investici dobře postaráno, nemyslíte?

Tak, jak vlastníte spoluvlastnický podíl na společném majetku, máte také podíl na případných škodách. Pokud jde o zákonné povinnosti, mají společenství vlastníků konkrétní okruh povinností stanovených zákonem, které lze zkontrolovat z veřejně dostupných zdrojů. Pokud je neplní, hrozí jim pokuty v řádu desítek tisíc korun.

Pokud jste členem výboru, ručíte za svá rozhodnutí a plnění povinností z titulu funkce dokonce celým svým majetkem. A neznalost zákona neomlouvá.

V účetních věcech se moc nevyznáte? I přesto můžete mít jistotu, že své zákonné povinnosti máte v pořádku a pokuta vám nehrozí.

Objednejte si odborné vyjádření k povinnostem SVJ zveřejňovat účetní závěrky v OR. Vaši sousedé určitě ocení, když je touto formou ubezpečíte, že tuto základní zákonnou povinnost máte v pořádku.

Odborné vyjádření k povinnostem SVJ zveřejňovat účetní závěrky v OR se zpracovává výhradně z veřejně dostupných zdrojů. Proto si ho může nechat zpracovat i člen společenství, který k žádným jiným dokladům nemá přístup, ale rád by měl jistotu, že je o dům dobře postaráno.

Stále váháte, zda je tato služba vhodná pro vás? Odpovězte si na následující otázku: "Není-li ve VAŠEM společenství v pořádku ani to málo, co ukládá zákon (a hrozí vám za to nemalá pokuta...), tak jak můžete věřit, že jsou v bezpečí vaše peníze uspořené na fondu oprav? Opravdu je o váš dům dobře postaráno?" Odborné vyjádření je prvním krokem k získání jistoty. Jde totiž o vaše peníze a především - o váš domov.

 

Odborné vyjádření k povinnostem SVJ zveřejňovat účetní závěrky v OR

si objednejte ZDE

 

     
Zaregistrovat se   Přihlásit se